А давай поговоримо про вибір професії. Життя пролітає з нереальною швидкістю, а ти витрачаєш його на чужу, до того ж неймовірно важку роботу! Тобі й справді не хочеться зайнятися своєю справою? Лише уяви — хобі стає частиною твого буття, і більше не потрібно виокремлювати час між роботою і сім'єю для того, що бажає Душа. Та чи не так виглядає Рай на Землі? Подумай...
Головне обрати «свою» професію. Не дарма кажуть, що діло свого майстра боїться. Розумієш?.. С-В-О-Г-О М-А-Й-С-Т-Р-А!!! Так і не інакше! Згадаймо Діогена Синопського. Ним захоплювалися безіч людей: від рабів і до князів. Олександр Македонський сказав: «Якби я не народився царем, то став би Діогеном». А чи мало різних посад йому пропонувала тодішня влада? Ким тільки не хотіли бачити греки видатного філософа. Але він гордо і незалежно продовжував розмірковувати про геніальне, сидячи біля своєї бочки. Дуже схожа за перебігом подій, але ближча до нас і територіально, і часово — історія життя Григорія Сковороди. Відомий мислитель відхиляв будь-які пропозиції щодо роботи і став на шлях манрівника-просвітителя: «Мені моя сопілка і вівця дорожчі царського вінця». До того ж, Григорій Сковорода возвеличує працю за покликанням, «сродну» працю, яка є запорукою щасливого життя. Справді, праця має стати природною потребою, тільки тоді життя матиме сенс і красу. В улюбленій справі людина щаслива, а в безділлі — деградує.
На противагу Діогену і Григорію Сковороді впевнено «виступає» сиракузький тиран — Діонісій Старший. Він був справді талановитим полководцем, але водночас до сліз бездарним поетом. Правителю не раз казали, що в нього нічого не виходить, інколи навіть кепкували. Це Діонісій Старший знав, але у своїй «творчості» не зупинявся. Отож, і далі писав трагедії сиракузький тиран. І раптом одна із них отримала першу нагороду на афінській театральній сцені. Діонісій Старший почувався таким щасливим, що не зумів приборкати власних почуттів і помер від радощів. Ось так він розплатився життям за свій неправильний вибір. Знаєш... Дорого, але справедливо!
Тож як правильно обрати майбутню професію? Я хочу дати лише дві прості поради. Думаю, на них варто звернути увагу.
Найперше і найголовніше — це, звичайно ж, визначити яка робота є «твоя». Тут все просто. Ти, безперечно, будеш генієм «своєї» справи. А як побачити генія? Правильно — коли з'являється справжній геній, то пізнати його можна вже хоча б по тому, що всі дурні поєднуються в боротьбі проти нього. Не бійся боротися! До прекрасного життя завжди важка дорога. Але людина, яка неодмінно хоче чогось, примушує долю здатися. Постав собі мету! Вона тобі необхідна в будь-якому випадку! Життя задихається без мети! Навіть гірше, якщо не маєш власної мети в житті, то доведеться працювати на того, у кого вона є. Експериментуй! Ризикуй! Ти ж знаєш, що тільки ті, хто наважилися на абсурдні вчинки, зможуть досягти неможливого. Це необхідно! Життєво необхідно!
Не менш важливо відсіяти із свого оточення людей, які підривають віру в себе або дають поради, керуючись тим, що вони прожили довше і хочуть вберегти тебе від помилок. По-перше, кожна людина обов'язково робить помилки, і це природно. Більше того, філософи стверджували:«Навіть роблячи мільйони помилок — людина буде рости над собою. Головне — не повторюватися». По-друге, як тебе врятують ті, хто не зміг врятувати себе? Отож-бо й воно! Неможливо допомогти всій планеті і не допомогти одній людині, тим більше собі! Врешті просто відійди від тих, кому на твою думку пасують такі слова:
Ви кажете, що знаєте, як краще, / Ви знаєте і все життя клянете. /Усе, що є... І навіть те, що ваше, /
І потім ще й поради всім даєте.
Варто запам'ятати, що ті, кого стосується ця характеристика, ніколи нічого не зможуть тобі дати, а лише заберуть майбутнє, і навряд чи буде реально щось відновити чи переробити.
Ну що ж, я запропонувала два основні твердження, яких варто дотримуватися при виборі майбутньої професії. З одного боку, це те, що обов'язково треба, а з іншого - те, що категорично не потрібно робити. Це своєрідні постулати, що пройшли крізь час і надалі стають ще більш актуальними. Важливо знати, що «своя» робота не тільки не занапастить власне життя, а й врятує чуже, тому добре подумай перед тим, як своїм вибором вирішити долі багатьох людей...
Автор: Юлія Березовська
Comments