Нещодавно минув День української писемності та мови, який ми, студенти-філологи, не могли пропустити. Тому до цієї події пропоную вам п’ять чудових фільмів, знятих українцями про українців.
1. «Плем’я» 2014 р., режисер Мирослав Слабошпицький
Головний герой фільму Сергій потрапляє в спеціалізований інтернат, де є кримінальна організація. Він намагається зайняти своє місце в ієрархії школи і бере участь у кількох пограбуваннях. Коли Сергій закохується в Анну, одну з наложниць Смотрящого, йому доводиться порушити неписані закони племені.
Дуже сильний фільм, який змусить зворушити кожного небайдужого, фільм без жодного слова. Дозволяє побачити реалії з життя дітей інвалідів на власні очі. Раджу до перегляду для кожного.
2. «Брати. Остання сповідь», 2015 р., режисер Вікторія Трофіменко
З монастиря в маленьке карпатське містечко приїжджає жінка. Вона читає лекції в місцевому храмі, де й знайомиться з одним старим. Згодом їй стає відома дивовижна історія двох кровних братів, одним із яких і є літній чоловік. Дитячі ігри і суперництво перетворилися на жорстоку правду життя. Борючись за визнання й увагу матері, подорослішавши, брати так само поводяться з дружиною одного з них. Вони припинили всяке спілкування після одного випадку і вже багато років не розмовляли один з одним. Жінка вирішує допомогти їм і знайти те, що здатне вгамувати невгамовну ненависть братів.
Добре підійде для тих, хто любить цікаві заплутані історії та красиві краєвиди. Рідкісної краси фільм, де Карпати показують всі свої сезони: від осяйного літа до цілковитої сніжної зими.
3. Будинок «Слово» 2017 р., режисер Тарас Томенко
Документальний фільм оповідає про легендарний будинок у Харкові, під дахом якого в 1928 році оселилися радянські письменники і художники. Під час репресій багато з них були розстріляні або відправлені в сталінські табори. Тепер будинок «Слово» став символом колишньої радянської системи.
Ще один документальний фільм, що, зважаючи на значний статус української документалістики, підтверджений фестивалями світу. Дуже корисний фільм, допоможе краще зрозуміти, що відбувалося з письменниками в ті роки.
4. «Припутні» 2017 р., Аркадій Непиталюк
Головному герою - провінційному таксисту Юрію - відмовляє дівчина, за якою він доглядав кілька місяців. Розчарування підштовхує його на пошуки легкого задоволення. На зупинці маленького містечка Юра випадково стикається з молодою дівчиною Світланою та її мамою Людою. Хлопець погоджується відвезти їх в Припутні - забуте Богом і людьми село.
Непиталюку незбагненно вдалося органічно і без зла передати сумбур і какофонію сільського існування, з шалено смішним і бадьорим суржиком і повними енергії характерами та ситуаціями.
5. «Вкрадена принцеса: Руслан та Людмила» 2019 р., режисер Олег Маламуж
Ця дивовижна історія сталася за часів відважних лицарів, прекрасних принцес і темних чаклунів. З примхи долі мандрівний артист Руслан знайомиться з княжою донькою Людмилою. Попри різницю в суспільному становищі, вони закохуються один в одного. Однак їхнє щастя триває недовго. Підступний чаклун Чорномор викрадає Людмилу за допомогою магії. У призначений час він принесе дівчину в жертву, щоб продовжити власні безсмертя і могутність.
Не можна забувати і про мультфільми! Легкий та веселий, неодмінно сподобається як дітям, так і батькам. Дуже яскравий з обов’язковими музичними вставками.
Автор: Євгенія Доценко
Comments