Щоразу під бій курантів загадую, аби новий рік був вдалим та успішним! П’ю шампанське з обвугленим папірцем і наївно вірю, що воно так і буде… Не дарма! 2019 став для нашого факультету, на мій погляд, значущим роком, адже ми дали відлік багатьом проєктам саме в цьому шаленому році. Ні! Не про заходи та івенти буду писати! Залишмо цей солоденький десертик Даші Шерстюк та її рубриці. Сьогодні напишу про відчуття та всі емоції, які переслідували нас цілісінький 2019, а ще спробую відповісти на найтоповіші питання! Ой, шалений же був цей етап укрфілівського життя! Я і зовсім не думала, що однієї грудневої ночі буду писати свою статтю до НАШОЇ газети про рік студентського життя, а звітувати-то є про що! Ох і закрутив нам голову любий факультет! Так от, про газету…
Навіщо ви створили видання?
Факультетський дух, на мій погляд, тримається на декількох китах. Один із них – відродження та прославляння починань попередників. Коли я слухала захоплення наших викладачів про ту чудову газету з милою назвою, то вирішила, що як би нам важко не було – ми це зробимо! Досвіду, людей та професіоналів, як ви і зрозуміли, у нас не було, а тому траплялися різні халепки, як-от водяний знак на сайті (це наше осучаснене видання), невідредагований місцями текст та надто провокативні тексти. Однак я переконана – немає нічого кращого, ніж вчитися на власних помилках! Ми стараємося, друзі!
Соню, де ти береш упевненість в обраному проєкті?
Я завжди хвилювалася, хвилююся і буду хвилюватися, і до цього вже всі звикли, але просто знаю, що маю величезну і мужню підтримку. Створити цю команду було непросто. Так, я знала, що наша укрфілівська сім’я талановита, але що настільки – ні! Усе починалося з малого. Так поступово я переконувала котиків у їхніх можливостях, намагалася розвінчати комплекси і показати на власному прикладі, що то все легко і круто (зізнаюся, з мене поганий актор). Деякі зірочки, наприклад Надійка Кибукевич, до останнього не хотіли ставати кураторами, бо думали, що «не потягнуть»... Ой, знала би тоді ця леді, що буде куратором-чемпіоном! Певно, першим масштабним проєктом, де себе проявило багато людей, стало Свято сміху на факультеті. Отоді-то я і зрозуміла, що незабаром талановиті дівчатка будуть проявляти свою творчість там, де вона так необхідна…
Як народжувалися всі ідеї?
Не повірите, вони мені навіть снилися! А часом на роботі, в метро, по дорозі з одного івенту на інший.. Для прикладу, на одній із пробіжок мені захотілося зробити одну геніальну і, певно, визначну сьогодні річ – запропонувати Даші Шерстюк очолити інфосектор факультету. Все це, звісно, звучить пафосно, адже починалося з малого: Інстаграм, Фейсбук і вже потім почалися відео та інші цікавезні штучки. До речі, сьогодні свій день без записничка уявити не можу, адже той БУМ в голові може контролювати лише папірець.
Де ви брали лекторів на усі заходи?
Не май сто гривень, а май сто друзів! А ще якщо таких, як у мене, – не пропадете! Є в мене одна зірка, Катя Мокієнко, яка за 2019 рік повністю з головою забрала мене у світ літературних тусівок, а звідти вже і почалися теплі знайомства, які переросли в дружбу, а там і змогу запросити таких величних людей до нас на факультет. Саморозвиток – кожна нова можливість подарує тобі точно 2 речі: знайомства та спогади. Люди – найбільша цінність.
Чому взялися за мерч?
Маю ще одне захоплення: пхати свого носа всюди, де тільки можна. Отак, раз за разом, ми виступали в різних футболках, позичали світшоти друзів, але свого не мали… Перед Новим роком креативна команда мерчендайзерів, економістів, креативних та графічних дизайнерів зібралася й вирішила почати цю таку нелегку справу! Звичайно, то все жарти, адже за проєктом стоять наші студенти та Оксана Романівна, яка є всюди, де є ми. Іноді коли дивлюся на результат праці, то філологами цих людей назвати язик не повертається. Мені здається, що вони можуть робити все! А ще я переконана, що ми чекали на талановиту Настю Бабіченко! Ви бачили роботи цієї талановитої дівчинки?!!!
Твій найприємніший спогад за рік
Виокремити одну ложку меду з усієї бочки мені дуже важко, але точно ніколи не забуду ту ейфорію, коли підіймала кубок першості на спортивно-інтелектуальній грі «Профспорт» за наш факультет! Уперше за довгий час про нас згадали не тільки як про гарненьких дівчаток – ми тепер дуже сильні суперники на усіх заходах, і це почали визнавати!
Як зародилася благодійність?
Чесно, пишу ці рядки – і мурахи по тілу... Пам’ятаю 2018, грудень, авдиторію 7/3 і розмову про ймовірність здійснення чогось подібного з Оксаною Романівною, якій, нагадую, вдячна безмежно за підтримку всіх наших ідей. Отоді почали творити казку.. А вже тепер, у грудні 2019-го, ми відзвітуємо світу про успіхи чергової акцію. Діло живе!
Як ти стала головою і чи жалієш?
Я не знаю, як то так зірки на небі склалися, що все сьогодні саме так, як є. Дякую за підтримку Юлі Березовській, яка пообіцяла цілий рік підставляти своє плече. Жодного дня не шкодувала про обраний шлях. Студентські роки – найщасливіший етап у житті кожної людини. Зробити його таким можемо тільки ми. І якщо в запасі нашого золотого часу ще лишилося кілька цінних років – треба використовувати їх на повну: змінювати, розвивати та відкривати, аби для наших наступників залишити круті спогади про студентство як таке.
Хочу, щоб після прочитання цього тексту не лишилося запитань. По- перше, ми б нічого не зробили без підтримки наших викладачів, а особливо декана факультету Анатолія Васильовича. По-друге, життя на факультеті було чарівним і до нас, але звітувати про зміни на факультеті та наші враження від них я вважала своїм обов’язком, адже так багато зірочок невтомно працювали на благо факультету. По-третє, нещодавно відчула здивування, коли перерахувала кількість заходів та івентів, які провели. Їх, на мій погляд, не так і багато, але скільки часу, сил та нервів витрачено на кожну подію – знає тільки Господь Бог. По-четверте, ми не зупиняємося! На 2020 рік у команди планів більше ніж у Наполеона, і я впевнена, що разом нам під силу все втілити в реальність! Тож бажаю кожному викладачу та студентові знайти свою «сродну працю» на укрфілівській ниві. Більше сил нам та натхнення, і нехай 2020 рік пройде так легко та результативно, як і попередній! Зі святами, дорога родино!
Автор: Софія Денисюк
Comments